Ciekawe serwisy, książki, czasopisma o modzie damskiej i męskiej

Opublikowano:

Mieszkać

Osoby podążające za modą ciągle szukają modowych inspiracji. Kupują gazety, czasopisma, z których dowiadują się o najnowszych modowych trendach, a nawet książki, z których czerpią wiedzę. Moda staje się często swego rodzaju hobby, szczególnie dla kobiet. Zdecydowanie więcej jest źródeł modowej wiedzy dla nich niż dla panów. Nie oznacza to jednak, że panowie nie mogą znaleźć czegoś dla siebie.

Czasopisma modowe dla pań

Jako że moda dla pań jest szczególnie ważna, czasopism oraz książek o niej jest na rynku całe mnóstwo. Moda damska to tematyka choćby najbardziej znanych czasopism, a więc Elle czy Vogue. Vogue to przede wszystkim ogrom wspaniałych zdjęć. Znajdują się tam kampanie największych domów mody, które zajmują ponad połowę magazynu. Nie brakuje tam również spektakularnych sesji zdjęciowych. Vogue to magazyn popularny na całym świecie, a do najpopularniejszych należy brytyjski, francuski i oczywiście amerykański. Vogue ma zdecydowanie największe budżety na sesje, dlatego można tu zobaczyć nazwiska i modę od najważniejszych projektantów. Oprócz tego najnowsze trendy w modzie można poznać dzięki takim czasopismom, jak Porter, The Gentlewoman, Unpolished czy wydawany w Szwecji Styleby. Oczywiście, działy modowe znajdują się w niemal każdym popularnym damskim czasopiśmie z poradami, typu Przyjaciółka, Poradnik Domowy itp.

Czasopisma o modzie dla panów

Choć większość popularnych czasopism jest dla pań, panowie również mogą znaleźć coś dla siebie. Panowie w sklepach z gazetami mogą znaleźć takie pozycje jak Elle Man, czyli edycję popularnego magazynu kobiecego, ale z modą męską. Oprócz tego jeszcze panowie mogą szukać informacji o najnowszych trendach w czasopiśmie Moda Męska. Ponadto w popularnych czasopismach różnotematycznych czy katalogach modowych obok mody damskiej, są także działy związane z modą męską czy nawet dziecięcą. Panowie będący miłośnikami mody, marek i elegancji również więc bez problemu powinni coś do czytania znaleźć.

Blog modowy mybaze.com dlaczego warto tutaj zaglądać- opia z internetu

Blogi modowe cieszą się obecnie ogromną popularnością, a wiele osób szuka na nich nowych trendów, inspiracji oraz ciekawostek związanych z modą. Jeśli chodzi o blog modowy myBaze, to warto przede wszystkim zwrócić uwagę na fakt, że jest to platforma stworzona z myślą o kobietach, które interesują się modą, ale też cenią sobie wygodę i komfort w ubieraniu się. Właśnie dlatego, czytając posty na myBaze, możemy znaleźć wiele inspiracji i propozycji stylizacji, które pozwolą nam poczuć się dobrze w swoim ciele i jednocześnie wyglądać modnie i trendy.

Warto też podkreślić, że blog myBaze nie tylko prezentuje najnowsze trendy w modzie, ale również podejmuje wiele innych tematów związanych z kobiecością, zdrowiem i urodą. Na blogu znajdziemy m.in. artykuły na temat pielęgnacji skóry, zdrowego stylu życia czy też psychologicznych aspektów kobiecego życia. Wszystko to sprawia, że czytając myBaze, mamy szansę poszerzać swoją wiedzę na wiele różnych tematów, co z pewnością może okazać się bardzo wartościowe.

Podsumowując, warto czytać blog modowy MyBaze ze względu na wiele inspiracji i propozycji stylizacji, które pozwalają na poczucie się dobrze we własnym ciele i wyglądanie modnie i trendy. Ponadto, blog podejmuje wiele tematów związanych z kobiecością, zdrowiem i urodą, co pozwala na poszerzanie wiedzy na wiele różnych tematów. Z tego powodu, blog MyBaze z pewnością jest warty uwagi i czytania.

Blgog znajdziecie pod adresem https://mybaze.com/pl/blog/

Kilka przykładowych wpisów

Książki o modzie dla pań i panów

Moda to nie tylko kolorowe czasopisma i gazety. Istnieje również wiele książek z poradami dotyczącymi mody i wyglądu. Z takich książek można dowiedzieć się wszystkiego o odpowiednim ubiorze na różne okazje i w różne miejsce. Jeśli ktoś nie wie, jak ubrać się do teatru, do pracy czy na jakąkolwiek inną okazję, można sięgnąć po książkowe poradniki. Zacznijmy jednak od tego, skąd wzięła się moda. To też powinno ciekawić każdego zapalonego jej miłośnika. Pomoże się tego dowiedzieć książka „Historia Mody” Fogg Marnie i Steel Valerie. Jest to kompendium wiedzy o modzie, które pozwoli nie tylko poznać jej historię, ale także poznać dokładnie każdy dawny i współczesny styl oraz wiele ciekawostek. Druga ciekawa pozycja to „Kobiety, które wstrząsnęły światem mody” i taka sama wersja o mężczyznach. To z kolei są biografie najsłynniejszych projektantów mody, takich jak Prada, Coco Chanel, Lagerfeld czy Worth. Natomiast „Modni. Od Arkadiusa do Zienia” to książka o polskich projektantach mody. Ponadto francuski historyk Yann Kerlau we wciągającej jak powieść książce „Sekrety Mody” oprowadza czytelnika po wszystkich modowych stolicach. Panowie również mogą znaleźć książki z poradami dotyczącymi mody męskiej. Jedną z najpopularniejszych polskich książek, jest „Rzeczowo o modzie męskiej” autorstwa Michała Kędziory, prowadzącego blog MrVintage.pl. Jest to kompendium wiedzy na temat dress code zawierające odpowiedzi na najczęściej zadawane przez mężczyzn pytania dotyczące mody. Z kolei panowie interesujący się modą włoską mogą sięgnąć po książkę „The Italian Gentleman”, której autorem jest Hugo Jacomet, znawca męskiej mody i najlepiej poinformowany komentator tej branży w Europie.

Strona główna 2014